צביעת בית

צביעת בית או צביעת דירה היא פרוייקט רציני. זה מאוד מפתה לעשות זאת לבד, אבל אם רוצים תוצאה מקצועית ואיכותית ברמה גבוהה – צריכים צבעי מקצועי. מה חשוב לדעת ומספר דגשים שריכזנו עבורכם במאמר על צביעת בית

נתחיל מהעובדה שצביעת בית צריכה להתחיל בתכנון נכון. איפה לצבוע באיזה צבע, איזה סוג צבע, כמה צבע צריך. עוד לפני שמתחילים בצבע, אילו הכנות דרושות בבית לפני שמתחילים לצבוע – גם הכנות בקיר, כמו תיקונים, מילוי חורים, ביטול נקודות חשמל/טלפון לא שמישות וגם הכנות בצביעה כמו הגנה על נקודות חשמל, משקופים, רצפות ועוד. בקיצור פרוייקט מתוכנן מתחילתו עד לסופו. לא צריך להיבהל! בתכנון נכון ובעל מקצוע טוב – תוכלו להגיע לתוצאה שבאמת תשנה את התחושה והאווירה בבית


תכנון והתאמת צבעים

כשאתה מגיע לצבוע בית או דירה, בשונה מצביעה של חדר אחד או שניים, אתה צריך לתכנן לכל חדר את הצביעה המתאימה. יש מגבלות כמו חדרי אמבטיה שמחייבים צבע מותאם לרטיבות ואיטום, צביעת חדרי ילדים שעדיף לצבוע בצבעים נעימים. אחרי שאתה בוחר את סוג הצבעים מגיע החלק הקשה והוא בחירה של מרקם וטקסטורה ולאחריו הגוון עצמו. רצוי שיהיה חוט מקשר בין הצבעוניות ברחבי הבית, אבל לא חובה. אפשר בחדרים מסוימים כמו סלון, פינת אוכל – לשבור פתאום עם קיר בצבע נועז או טקסטורה נועזת. בחדרי השינה, גם ילדים וגם שלכם – עדיף ללכת על צבעים נעימים יותר שיאפשרו רגיעה ומתינות.

הכנת הבית לפני הצביעה

הכנת הבית עצמו לפני הצביעה זה פרוייקט קטנטן שבו צריך להגן על כל האביזרים בבית שאנחנו לא רוצים צבע עליהם. חשוב להדביק נייר מסקנטייפ (מנייר ולא מפלסטיק כזה) – על כל השקעים והמפסקים. חשוב להדביק על המשקופים גם פס מסקנטייפ שיאפשר צביעה מדויקת. אם הבית מרוהט – אז חשוב להגן על הרהיטים בניילון ולחזק במסקנטייפ. חשוב להגן על הרצפה – או ברמת חדר חדר או בבית כולו. הרבה מהצבעים עושים את שלב ההכנה בעצמם, אבל היות וזה הבית שלכם – חשוב לוודא שאכן שלב זה נעשה על ידי צבעי בצורה טובה ומקיפה – אחרי הצביעה הרבה יותר קשה לתקן.

הכנת הקירות לצביעה

צביעת בית בדרך כלל מלווה בהכנה של הקירות לפני הצביעה. כסטודנטים או בדירת רווקים אתם צובעים צבע על הקיר כפי שהוא, לא משנה כמה שכבות צבע כבר יש ומה מצב הקיר. אבל כשעושים עבודה טובה, צריכים לוודא שהקיר חלק ואחיד – אחרת הצביעה לא תראה טוב. צריך לנסות להוריד צבע מתקלף וקיים אם יש, למלא חורים בצורה טובה ואחר-כך לשייף כדי שהקיר יהיה חלק. להוציא מסמרים, ברגים, דיבלים, נקודות שלא משתמשים בהם – הכל כדי להגיע למצב של קיר חלק ומלא.

תהליך הצביעה

בתהליך הצביעה, כמובן תלוי באיזה חומר משתמשים – חשוב מאוד היישום בשכבות ולתת זמן בין שכבה לשכבה. לפעמים יש שאחרי השכבה הראשונה מבצעים שיוף של השכבה כדי להגיע למצב חלק יותר. בבתים חדשים בדרך כלל, יש שמיישמים בחדרים מסוימים שכפטל אמריקאי שזו שכבה של חומר שבעצם מטרתם לאפשר צביעה טובה יותר וקבלה של מראה מוחלק לגמרי (בשונה מהמראה המגורען במעט כשצובעים ישירות על סיד). בצבעים המיוחדים עם הטקסטורה, צבעי טיח או יישום של טיח בתוך הבית – צריכים ליישם כמו טיח – עם מריחה של חומר איטום, פריימר לפני או חומרים אחרים על פי הדרישות. היישום עצמו מורכב יותר ואינו במברשת אלה בשפכטל ויישום בעיגולים.
צביעת בית שלם או דירה שלמה – חייבים לקחת ברצינות הדרושה משלב ההכנות, דרך בחירת בעל המקצוע המתאים שיכין את הבית בצורה טובה וכמובן בביצוע ובתוצאה. כשהכל נעשה כמו שצריך – התוצאה מרהיבה ומאפשרת באמת שינוי באווירה ובחיים בבית.

צרו איתנו קשר

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר